سبد خرید 0
بلاگ
مقالات
آموزش ها
اخبار

هر گل نماد چیست؟(قسمت دوم)

اکثر مردم بدون دانستن اینکه هر دسته گل بنابر نوع گل، رنگ گل، تعداد شاخه های گل در یک دسته معنای خاصی را القا میکند، برای دوستان و بستگان و همسرمان و… دسته گلی تهیه مینماییم.غافل از این که گل ها زبان احساسات ما هستند و ما می توانیم احساسات خود را در قالب گل و نه در قالب حرف بیان کنیم، دانستن این که هر گل چه معنا و مفهومی دارد در هدیه دادن ، تاثیر گذاری بیش تر و هم چنین انتقال درست و بهتر احساسمان ما را یاری می دهد.
در مقاله قبل به معنی و نماد گل رز و هر یک از رنگ های آن به طور مفصل پرداختیم و حال در این جا به معنی و نماد دیگر گل ها اشاره خواهیم داشت.

گل زنبق نماد چیست؟

زنبق:
“خلوص و دوست داشتنی بودن”
“الهام بخش”
نشانگر خلوص قلبی است، گل زنبق نماد خرد و دانایی٬ حکمت و ایمان است و در دین زرشت جایگاه ویژه ای دارد و در یونان باستان در تاج پادشاهان مورد استفاده قرار می گرفت .

گل اورکیده نماد چیست؟

ارکیده:
“لطافت و زیبایی”
“محبت و عشق ”
ارکیده یکی از جادویی ترین گل های موجود است که رنگ ارغوانی روشن آن در کنار تجملی و با شکوه بودن ارکیده٬ نماد عشق و زیبایی و قدرت است. همچنین گل ارکیده ی صورتی نماد محبت خالص است. ارکیده پیام آور عشق، زیبایی و خرد ورزی در جهان است. بیش تر در مناسبت هایی مثل تولد مادرو پدر ،روز مادر یا پدر و مناسبت هایی شبیه به این ها انتخاب مناسبی هستند.

ادریسی:
“استقامت و ثابت قدمی”
این گل اولین بار در ژاپن کشف شد.این گل ها ستاره ای شکل هستند ودر نگ های سفید مایل به آبی، صورتی و بنفش روشن هستند. گل ادریسی نماد صداقت و بی ریایی است.

سنبل:
“وفاداری”
خاستگاه سنبل، شرق دریای مدیترانه، ایران، ترکمنستان و آفریقای جنوبی است. آن ‏را به عنوان نماد بهار بر سر سفره هفت سین می‏‌گذارند.نشانه امید و انگیزه و شور
محبوبیت این گل ریشه در باور های ایران باستان دارد و یکی از مفهمومی ترین گل ها ست و بیانگر صداقت و خلوص است و نماد وفاداری محسوب می شود.
در رنگ های سفید، صورتی، بنفش، قرمز و نارنجی و آبی موجود می باشد.

مرواریدی:
نشانه بی ریایی و سادگی می باشد و همنین دوستی صادقانه می باشد. این گل یکی از گل هایی است که در نمایش نامه هملت آمده و در آن نشانه بی گناهی و پاکی می باشد.

لاله:
زادگاه گل لاله ایران وترکیه است که بعد ها به اروپا برده شد.و بعد از مدتی چنان محبوبیتی پیدا کرد که افزایش قیمت چشم گیری داشت و هرکس توانایی خرید آن را نداشت.
لاله صورتی: به یاد یار بودن
لاله ی زرد: افکار شاد
لاله ی بنفش: وفاداری همیشگی،جلال و شکوه
لاله قرمز:عشق بی پایان و بسیار عمیق است
لاله سفید: بخشش و گذشت

ضمانت اصل بودن کالا تضمین بهترین قیمت پرداخت در محل سفارش آسان تحویل اکسپرس پرداخت 100% امن