سبد خرید 0
بلاگ
مقالات
آموزش ها
اخبار

چگونه گیاهان خود را آبیاری کنیم وقتی در سفر هستم؟

۵ راه برای اینکه گیاهانتان را آبیاری کنید وقتی در سفر هستید.
شما تصمیم دارید به سفر طولانی بروید این برای شما خوب است مطالعات نشان داده است که سفر برای سلامتی انسان‌ها بسیار مفید است اما شما نگران گیاهانتان هستید و به دنبال راهی هستید که هنگامی که نیستید گیاهانتان را ابیاری کنید خبر خوب این است که می توانید گیاهان تان را به حال خود رها کنید. این موضوع فقط نیازمند کمی برنامه ریزی و پیش بینی است.
اگر شما به سفر کوتاهی می‌روید کافیست آبیاری نهایی را قبل از ترک خانه انجام دهید و آن‌ها را از اتاقهای گرم یا کنار پنجره های آفتابگیر دور کنید تا استفاده آنها را از آب کاهش دهید.
اما اگر سفر شما طولانی است می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید.


۱-آنها را به یک نفر بسپارید
ایده آل ترین راه این است اگر شما دوستی دارید که می تواند چند بار در هفته بیاید و برای گیاهانتان همان کارهایی که شما انجام می دادید را انجام دهد. حتی اگر شما کمی برنامه‌ریزی قبل از سفر انجام دهید می توانید با پرداخت پول به یک سری افراد بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهند. این برنامه ریزی شامل این است که چند هفته قبل از سفر پیگیری کنید که هرگاه تان هر چند وقت یکبار به چه مقدار آب نیاز خواهد داشت سپس یک دستورالعمل بنویسید و روی هر گیاه قرار دهید .به طور مثال” هر جمعه به اندازه یک دوم لیوان آب دهید.”
با گروه‌بندی گیاهانی که به آب یکسان نیاز دارند به افرادی که می‌خواهند این کار را انجام دهند کمک کنید دقت کنید تا آنها را در یک مکان ضد آب و به دور از تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید
به خاطر داشته باشید که در تابستان خانه شما زمانی که در خانه نیستید گرم تر از حد عادی خواهد بود بنابراین در دستورالعملی که برای هر گیاه قرار می دهید توجه داشته باشید که زمان های بیشتری نیاز به آبیاری خواهند داشت.


۲- یک گلخانه کوچک درست کنید
اگر تعداد گیاهان تان قابل مدیریت است می توانید یک تراریوم( گلخانه کوچک) که در آن چرخه آب صورت می‌گیرد خریداری کنید یا خودتان آن را درست کنید.
این گلخانه را می‌توانید با یک کیسه پلاستیکی تمیز بزرگ درست کنید و گیاهان تان را برای چند ماه سرحال نگه دارید.
این کیسه را در یک طبقه ضد آب و در یک اتاق که دمای آن معتدل است قرار می‌دهیم (خنک در تابستان گرم در زمستان) کیسه را به طور کامل پر می کنی و برای جلوگیری از پاره شدن کیسه سر تا سر قسمت وسط آن را یک حوله مرطوب پهن می کنیم. (بزرگی این کیسه و حوله متناسب است با تعداد گیاهانی که داریم.) سپس گیاهانمان را که به خوبی آبیاری کرده ایم به روی حوله قرار می دهیم. دو طرف کیسه را بر روی گیاهان می کشیم و آن را به سمت بالا می آورید برای باز شدن کیسه در آن هوا می دمیم، سپس برای جلوگیری از خارج شدن هوا ۲سر کیسه را میپیچانیم و میبندیم. برای بستن آن می توانیم از یک سیم با روکش پلاستیکی یا یک بند پلاستیکی استفاده کنیم .برای این که خیلی محکم بسته شود می توانیم قسمت پیج خورده را از وسط تا کنیم و دوباره آن را با یک بند پلاستیکی دیگر ببندیم .
گیاهان قرار گرفته در داخل کیسه از طریق برگ هایشان آب اضافی را آزاد می کنند و آن آب اضافی آزاد شده دوباره به سمت پایین و به درون خاک گللدان چکه می کند و دوباره در دسترس ریشه گیاه قرار میگیرد.
فقط توجه داشته باشید که این کیسه پلاستیکی شما باید دور از تابش مستقیم نور خورشید باشد و گرنه تراریوم شما به یک خورشیدی تبدیل خواهد شد.

۳- تنظیم یک فیتیله
اگر شما گیاهانتان بزرگ و غیر قابل جابجایی هستند و یا اگر تعداد زیادی گیاه دارید که باید آنها را جابجا کنید ترجیحاً از استفاده از تراریوم یا کیسه های پلاستیکی اجتناب کنید.
شما می توانید یک سیستم فیتیله ای ساده تنظیم کنید که برای گیاهان داخل خانه و داخل حیاط مناسب هستند برای این کار شما به مواد فیتیله ای جذب کننده نیاز دارید مانند الیاف و نخ های ضخیم تکه‌هایی از یک طناب نخی قدیمی یا نوارهای از یک تیشرت نخی قدیمی و ظرف هایی برای نگهداری آب مثل بطری ها کاسه ها و سطل ها یک ظرف آب را در کنار گلدان قرار دهید یک ظرف آب اگر به اندازه کافی بزرگ باشد می تواند به تنهایی برای چند گلدان کافی باشد. یک انتهای فیتیله را در درون آب قرار دهید و مطمئن باشید که در انتهای ظرف قرار گرفته است درنتیجه خاک گیاهتان خشک نخواهد شد تا زمانی که اتنهای فیتله شما در ظرف آب قرار دارد. و انتهای دیگر را در عمق حدود ۳ اینچ یا ۷ سانتی متری خاک مرطوب گلدان فرو کنید همانطور که خاک شروع به از دست دادن رطوبت می کند شدن آب از ظرف از طریق این فیتیله به گلدان می آید و جایگزین رطوبت از دست رفته خاک می شود.


۴-استفاده از یک بطری
یک بچه را پر از آب کنید و در آن را ببندید و روی در آن چند سوراخ به وسیله یک میخ ایجاد کند سپس باتری را به صورت برعکس که درون خاک قرار دهید به طوری که در آن در

ون خاک قرار بگیرد در نتیجه آب به آرامی و بطور پیوسته وارد گلدان ها می شود با توجه به اینکه گیاهان از چه نوعی است و به چه مقدار آب نیاز دارد می‌توانید از چند بطری استفاده کنید.

۵-یک سیستم قطره ای آهسته
اگر شما تعداد زیادی گلدان در حیاطتان داشته باشید شاید شما بخواهید از یک سیستم آبیاری قطره ای با تایمر اتوماتیک استفاده کنید. این سیستم نه تنها زمانی که نیستید از گیاهانتان مراقبت می کند بلکه زمانی هم که در خانه هستید به صرفه جویی در زمانتان به شما نیز کمک خواهد کرد
این سیستم خیلی ساده است و نیاز به لوازم خاصی ندارد . شما می توانید آن را با توجه به نیازتان و به تناسب گلدان هایتان قرار دهید.
این سیستم حدودا ۱۰۰ دلار برای شما هزینه خواهد داشت اما سال ها بزای شما باقی می ماند و باتوجه به تغییر در گلدان هایتان می توانید آن را تغییر دهید .

ضمانت اصل بودن کالا تضمین بهترین قیمت پرداخت در محل سفارش آسان تحویل اکسپرس پرداخت 100% امن