سبد خرید 0
بلاگ
مقالات
آموزش ها
اخبار

نکاتی که باید برای نگهداری بونسای بدانیم


در مقاله قبلی به این که بونسای چیست و چگونه آن را درست می کنند و از گجا امده اشاره کردیم.
بونسای درخت‌هایی هستند که در طبیعت به اندازه‌های بزرگ وجود دارند ولی به کمک روش‌های خاص پرورش که شامل هرس و… می‌شوند گیاه را در اندازه خیلی کوچک‌تر نگه می‌داریم و به آن ها اجازه رشد بیشتر نمی‌دهیم. گیاهان بن سای به طور ژنتیکی گیاهان کوچکی نیستند از هر درختی با هر نژادی می توان بن سای پروش داد .
تفاوت بونسای با سایر گیاهان :
بونسای ها چون که رشد در یک فضای محدود دارند، از نظر تبادلات غذایی با گیاهی که در محیط خارجی رشد می کنند متفاوت هستند. ریشه یک درخت برای جذب مواد غذایی در خاک گسترش پیدا می کند و شاخه ها و برگ های آن گیاه با توجه به میزان مواد غذایی و نور وآب و.. … که ریشه از محیط دریافت می کند و به گیاه می رساند ، رشد می‌کند.
اما در بن سای به این گونه است که میزان تبادلات ریشه و اندام هوایی در بن سای، به پرورش دهنده آن مربوط است و بستگی دارد زیرا موا غذایی آن ،آب و نور و … همگی توسط پروش دهنده فراهم می شود نه توسط محیط چون که محیط آن را محدود کرده ایم . هرچه این مقدار بیشتر باشد، بن سای بلندتر می‌شود و هرچه کمتر باشد بنسای رشد نمی کند و کوتاه تر می ماند .
تفاوت دیگر بن سای با گیاهان معمولی در طول عمر بیشتر آن ها هست، به دلیل این که ریشه و شاخخ ها و برگ های بن سایرا باید به طور دائم هرس کنیم ، گیاه همواره مجبور به تولید و پرورش عضو های جوان هست و پیر نمی شود.چون که قد درخت کوتاه است ریشه برای ارسال مواد غذایی به اندام هوایی گیاه مشکلی ندارد. شرایط نگهداری بونسای ها به شرایط مختلفی وابسته است از جمله این شرایط : محل نگهداری کیاه است که فضای بسته (اتاق) است یا فضای آزاد، گونه گیاه یکی دیگر از شرایط است مثلا اگر از نوع گیاهان بیرونی بود مثل نارون یا افرا یا کاج‌ها باید بیرون و اگر مثل فیکوس از گونه های آپارتمانی بود باید در آپارتمان نگهداری کرد.
از انواع گونه های درختان میوه دارهم میتوان بونسای پرورش داد .همانند بونسای انار یا بونسای سیب و پرتقال یا بونسای انگور.
تربیت بونسای :
از سه راه می توان این کار را انجام داد :
۱-سیم بستن
۲- هرس کردن شاخه و برگ ها
۳-آویزان کردن شاخه
سیم بستن:
برای آن که به بونسای خود شکل موردنظر خود را بدهیم تنه ی آن رابه آن صورت که دوست داریم شگل بگیرید و رشد کند با سیم به آن شگل محدود می کنیم . شاخه و تنه ی بونسای را به وسیله دست و انگشتان در حالت موردنظر دلخواه خود نگه می داریم سپس یک سیم مسی را در جهت عقربه های ساعت به دور آن در همان حالت می پیچیم. شاخه های کوچک باید به مدت ۲ الی ۳ ماه و شاخه های بزرگ تر ۳ الی ۴ ماه در آن حالت سم پیچی شده باقی بمانند تا حالت مورد نظر را بگیرند ودر آن حالت رشد کنند سپس می توانیم سیم ها را باز کنیم.
هرس کردن :
ابتدا پیش از هرس کردن باید در مورد گیاهانتان مطالعه کنید و اینکه چگونه بونسای خود را تربیت کنید تا بحالت دل خواه شما در آید که شاید به چندین مرحله از هرس کردن و سال ها وقت گذاشتن نیاز داشته باشد.
هرس کردن باید رشد گیاه را کنترل کند امّا نباید مانع رشد آن گردد و این عمل به عنوان تکنیکی جهت شکل دادن به گیاه برای رشد در جهت پدید آوردن شکل های جذاب و چشم نواز است . برخی آن را به عنوان شیوه ستمگرانه ای میبینند که برای تبدیل گیاه به بونسای استفاده می شود که این فرضیه کاملا اشتباه است. در صورتی که یکی از روش های تربیتی بونسای انجام نگیرد، آن ها بزرگ تر از حد معمول خواهند شد ولی هرس کردن مناسب سبب دریافت نور کافی و هوای کامل می شود در نیجه به رشد و سلامتی گیاهان کمک می کند. زمان و چگونگی هرس شاخه ها بستگی به نوع گیاه دارد. هرس شاخه ها را به کمک قیچی یا ابزار مناسب دیگری برای شکل دهی دلخواه به درختان انجام دهید.

برای این کار سعی کنید که شاخه ها تا حد امکان در نزدیکی محور تلاقی دو لبه برش قیچی قرار گیرند تا راحت تر قطع شوند شاخه های ضخیم تر را می توان با استفاده از اره مناسب قطع نمود . شاخه ها را از فاصله یک اینچی تنه قطع کنید چون که برآمدگی حاصل شده بر روی تنه درخت به مرور زمان از بین خواهد رفت و فقط اثرکوچکی از آن باقی خواهد ماند.
داشتن تنه کوتاهتر و شاخه های اصلی کوچکتر برای گیاه در الویت است که در نتیجه ی آن گیاه به سیستم انتهایی و برگدهی جذابتری منجر گردد و در این حالت باید سعی کنیم تا شکل دلخواهی که ایجاد شده بخوبی حفظ گردد و به مرورزان به شکل دلخواه نهایی برسد.
پس از اینکه درختان پرورش یافته به شکل دلخواه مورد نظر رسید، هرس کردن را برای حفظ و نگه داری گیاه و همچنین برای ایجاد خصوصیات ظاهری بهتر انجام دهید.


گام اول :
پس از این که نهالتان رشد کرد انتهای آن را قطع کنید . میزان ساقۀ قطع شده بستگی به میزان تمایل شما و ریسکی که می پذیرید دارد چون که در هرس بونسای برای اطمینان در طول عمر گیاه بلید گیاه را از ارتفاع بلندتری قطع شود.. محل بریدگی را با وازلین مسدود کنید.
بعضی افراد به خاطر این که نمی توانند خطرات هرس شدید را بپذیرند آن را انجام نمی دهند و ترجیح می دهند از انجام این مرحله اجتناب کنند و گیاهانی را خریداری کنند مرحله رشد آن ها بین مرحله ۲ و۳ باشند این درصورتی است که مرحله ۱ کلید طلایی به شمار می آید زیرا این مرحله است که سبب بروز تفاوت ها در بونسای های مختلف می شود .
در این مرحله ، هرس کردن ریشه ها برای گیاهان خیلی جوان انجام می شود. این کار برای قطع انتهای ریشه اصلی و ایجاد یک سیستم ریشه ای فشرده و ایده آل انجام می شود .
گام دوم فرم دهی :
اگر پس از هرس کردن فقط یک یا دو جوانه جدید ظاهر شد، باید در ذهن شما این سوال پیش بیایید که دلیل این امر چیست ؟ آیا باید شرایط محیطی بهتری را فراهم نمود؟ آیا آبیاری و کود دهی مناسب بوده ؟
در این مرحله باید تغذیه گیاهان بسیار مناسب باشد تا رشد بسیار خوبی حاصل نمایند . از ۳-۲ نقطه جدید که ظاهر گردیده اند ،
یکی را که بهترین موقعیت را دارد انتخاب کنید و بقیه را حذف کنید و بگذارید تا حداقل ۸ -۷ برگ در محل جدید بروید قبل از انجام هرس بعدی.
گام سوم پالایش :
پس از گذشت ۸ تا ۱۰ سال از عمر بونسای وقتی که وضعیت مناسبی را از خود نشان داد ، بهتر است ظرف آن بزرگ ترشود تا ریشه دهی آن افزایش پیدا کند که برای مراحل بعدی آماده شود .

آویزان کردن شاخه :
این روش بسیار ساده و راحت است .یک طناب یا نخ را به شاخه ی مورد نظر وصل می کنیم و انتهای آن رابه جایی متصل می کنیم تا شاخه خمیدگی مورد نظر را پیدا کند.

ضمانت اصل بودن کالا تضمین بهترین قیمت پرداخت در محل سفارش آسان تحویل اکسپرس پرداخت 100% امن