سبد خرید 0
بلاگ
مقالات
آموزش ها
اخبار

چه زمان هایی باید کاکتوس را آبیاری کنیم ؟

هنگامی که شما به کاکتوس فکر می کنید به طور کلی یک گیاه خشک و یک گیاه بیابانی به ذهن شما می آید. که این همیشه درست نیست زیرا کاکتوس ها در رنج محیط های مختلف وجود دارند. در حالی که درست است که این گروه گیاهان معمولا خاک خشک را ترجیح می دهند، اما نیاز به رطوبت دارند، به خصوص در فصل رشدشان. چه زمان هایی شما نیاز دارید که کاکتوستان را آبیاری کنید ؟ این که چگونه کاکتوستان را آبیاری کنید بسیار مهم تر از آن است که در چه زمان هایی آن را آبیاری کنید. شما هم چنین نیاز دارید به دانستن این که چه تخلخلی از خاک مناسب است ،زه کشی درست ظرف کاکتوس چگونه است و هم چنین شرایط مکان نگه داری آن در زمان های مختلف از سال.

چه زمان هایی باید کاکتوس را باید آبیاری کنیم ؟
کاکتوس ها معمولا آبدار هستند. کاکتوس ها رطوبت را در سلول های گیاهی خود ذخیره می کنند. تا در شرایط بسیار خشک و خشکسالی مقداری آب داشته باشند.آن ها مدت زمان قابل توجه ای را بدون آب می توانند تحمل کنند، اما نشانه های خاصی در برگ، پد یا ساقه نشان می دهد که گیاه به علت کمبود رطوبت، تحت فشار قرار گرفته است. شناسایی این علائم، همراه با شناسایی منطقه بومی گیاه و آب و هوای آن منطقه ، می تواند کمک کند به تشخیص بهترین زمان برای آبیاری کاکتوس ها.

فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر زمان آبیاری کاکتوس تأثیر می گذارد. آیا گیاهان درباغچه هستند یا در ظروف؟ نوردهی، درجه حرارت هوا، نوع خاک، اندازه گیاه، باد یا نوردهی و زمان سال چگونه است؟ توانایی نگه داری آب در گیاه یک موضوع ثابتی است در طول سال و اهمیتی ندارد در چه زمانی از سال هستید. که برای این منظور نوع خاک بسیار مهم است.
خاکی که تخلل زیاد داشته باشد و آب به راحتی از آن عبور کند ، برای سلامتی کاکتوس ضروری است. اگر خاک به اندازه کافی متخلخل باشد، گاهی اوقات آبیاری بیش از در بعضی از مواقع مشکلی برای کاکتوس به وجود نمی آورد، زیرا به راحتی تخلیه می شود. خاک های سنگین و متراکم رسی یا خاک هایی که به مقدار بسیار زیاد مواد آلی دارند منجر به باقی ماندن آب در خاک شوند که سبب پوسیدگی بسیار زیاد در ریشه و قسمت های پایینی ساقه شود. کاکتوس هایی که در نور بسار زیادی هستند نسبت به آن هایی که در نور کمتری هستند محتمل به خشک شدن بیشتر هستند .
خیلی از ما ها تصور اشتباهی از کاکتوس ها داریم و آن این عقیده است که کاکتوس ها به آب احتیاج ندارند اما باید بدانیم که دقیقا برعکس تصورات ما کاکتوس ها مانند ما بقی گیاهان نیز به آبیاری نبازمندند . باید یدانید که آبیاری کاکتوس ها شرایطی دارد که رعایت آن ها برای افزایش طول عمر کاکتوس و سلامت آن بسیارمهم و ضروری است .
طول زندگی کاکتوس ها به دو قسمت اساسی تقسیم می شود فصل رشد کاکتوس و فصل استراحت آن.
موقعی که فصل رشد کاکتوس است باید توجه ویژه ای به آن شود و بیشتر ازمواقع دیگر آن را آبیاری کرد تا به خوبی رشد کنند .هم چنین شما باید با توجه به نوع خاک کاکتوس و همچنین شرایط آب و هوایی که کاکتوس در آن زندگی می کند و شرایط آب و هوایی اقلیم آن زمان و نوع آبیاری آن را تعیین کنید.
وقتی که دارید کاکتوس ها را آبیاری می کنید سعی کنید که تمام سطح خاک گلدان آن را خیس نکنید و زمان بعدی آبیاری کاکتوس باید زمانی باشد که خاک آن کاملا خشک شده باشد و نیاز به آب داشته باشد .
در زمان فصل استراحت کاکتوس ها نیاز به آب زیادی ندارند درنتیجه آبیاری زیادی نمی خواهند و تنها هر چند هفته یک بار باید به آن ها آب دهیم و همین مقدار آب نیاز آن ها را برطرف می کند.

نکته ی دیگری که در مورد آبیاری کاکتوس ها باید بدانید این است که مقدار آبیاری این گیاه به طور مستقیم بستگی به فضای گلدانی که گیاه درون آن است، دارد.توجه داشته باشید که کاکتوس هایی که در گلدان های کوچک تر هستند بیشتر از بقیه کاکتوس ها نیاز به آبیاری داردند کاکتوس هایی که داخل گلدان های کوچک هستند،هر پنج الی شش روز باید آبیاری شوند.

نیاز کاکتوس ها به آب به نوع جنس گلدان های آن ها نیز بستگی دارد اگر کاکتوس را در گلدان پلاستیکی و یا سنگی قرار دارد ، این کاکتوس ها نسبت به کاکتوس هایی که در گلدان سفالی هستند به مقدار کمتر نیاز به آبیاری دارند زیرا گلدان سفالی آب را جذب می کند و میگیرد در صورتی که گلدان سنگی و پلاستیکی این گونه نیست و آب را جذب نمی کنند .
از پاشیدن آب بر روی کاکتوس شدیدا خودداری کنید و فقط آب را از طریق خاک به کاکتوس برسانید .
ازآبیاری کاکتوس ها در زمان استراحت آن ها به شدت خودداری کنید زیرا برای گیاه بسیار خطر ناک است زیرا در این زمان گیاه خواب است و ریشه های آن آمادگی کامل برای فاسد شدن را دارند و شما با دادن آب اضافی به آن به از بین رفتن کاکتوس سرعت می بخشید.
در صورتی که گیاه بپوسد حتی شروع به پوسیدگی کند دیگر نمی شود آن را نجات داد. کاکتوس ها معملا دچار حمله آفتی نمی شوند.

ضمانت اصل بودن کالا تضمین بهترین قیمت پرداخت در محل سفارش آسان تحویل اکسپرس پرداخت 100% امن