سبد خرید 0
بلاگ
مقالات
آموزش ها
اخبار

چندچیزی که راجب گل ها نمی دانید

گل‌ها از گذشته تا به حال اکثرا به خاطر زیباییشان و بوی خوش آیندشان ذهن انسان را به خود جلب کرده‌ و درگیر کرده اند . هر گل نمادی از چیزهای مختلف بوده و برای مقاصد گوناگون استفاده می شوند. در این مقاله حقایقی عجیب و ناگفته در مورد برخی از گل‌های نادر و رایج را بازگو می کنیم .

• بیش از ۲۵۰۰۰۰ گونه گیاه گلدار در جهان وجود دارد.

• تیتان آروم یک گل بد بو است که بزرگترین گل جهان است و ارتفاع آن تا ۳ متر هم می رسد. این گل بوی بسیار بدی شبیه به بوی گوشت فاسد شده از خود شایع می کند و از این رو به گل مردگان (گل جسد) معروف است و در سرار جهان به این نام شناخته می شود.

• در قرن هفدهم میلادی پیاز گل لاله در هلند، از طلا با ارزش بیشتری داشت و لاله نمادی از جاودانگی، زندگی و عشق است. در بیشتر دستور پخت های غذایی می‌توان از پیاز گل لاله به جای پیاز معمولی استفاده کرد.

باوری در تمدن های باستان برای دفع ارواح شیطانی وجو دارد که مردمان آن زمان بر این باور بودند که برای دفع ارواح شیطانی باید برگ های گل آستر (ستاره ای) را سوزاند.


• در باور مصریان باستان، نیلوفر آبی را گلی مقدس بود و از آن در مراسم تدفین و خاکسپاری استفاده می کردند. نیلوفر آبی در مرداب ها و تالاب ها شکوفه می‌دهد، ولی نکته جالب و قابل توجه در مورد این گل این است که می تواند تا چند سال خشکسالی را تحمل کرده و زنده بماند و پس از بازگشت آب دوباره شکوفه دهد. به خاطر همین مصریان این گل را نماد زندگی پس از مرگ می دانستند.

• در شمال شرقی چین دانشمندان فسیلی از قدیمی ترین گل شناخته شده در جهان را در سال ۲۰۰۲ میلادی کشف کردند. این گل یکی از گونه های آرکا فراکتوس است که حدود ۱۲۵ میلیون سال پیش شکوفه داده است و شباهت زیادی به نیلوفر آبی دارد.

• در تمدن های قدیم برای تهیه ی چسب از شهد گل استکانی استفاده می شده است.

گل انگشتانه (Foxglove) نوعی گل لوله‌ای به رنگ صورتی است که نام خود را از مردم قدیمی انگلستان گرفته است. آن‌ها بر این باور بودند که که روباه برای کمین کردن و مخفی شدن از این که شکارش او را ببیند پشت این گل مخفی می‌شده است. معنای لغوی این کلمه انگلیسی ” دستکش روباه ” است به همین دلیل است که می گویند نامش را از باور های ذشتگان انگلیسی گرفته .

• قاصدک در نگاه اول به نظر می رسد که علف هرز باشد اما گل ها و برگ‌های این گل سرشار از ویتامین‌های A و C، آهن، کلسیم و پتاسیم هستند. یک فنجان برگ سبز قاصدک حاوی ۴۲۰۰ تا ۷۸۰۰ میکرو گرم ویتامین A است
.
• یک حقیقت چالب و عجیب در مورد یک گونه گل است به نام گل مهتابی، گل مهتابی همانطور که از اسمش پیداست، فقط شب ها باز می شود و در طول روز بسته می‌ماند.

• ” گیاه گازدار” شاید تا به حال نام این گیاه را نشنیده باشید ، این گیاه در شب‌های گرم و مرطوب گازی شفاف از خود متصاعد می‌کند وبعضی از افراد بر این باورند این گاز را با کبریت می‌توان مشتعل نمود. اما تا چه قد این حقیقت دارد و درست است مشخص نیست و منبع معتبری آن را تایید یا تکذیب نکرده است.

• به مدت چند صد سال از سنبل ختایی (گیاهی که در نقاط مرطوب کاشته میشود) برای درمان همه بیماری ها (از طاعون گرفته تا سوء هاضمه) در کشور های اروپایی استفاده می شد. اروپایی ها بر این باور بودند که که این گل ارواح شیطانی را دفع می‌کند.

گیاه آگاوه چندین سال از عمر خود را گل دادن نمی دهد و پس از مدت طولانی فقط یک گل داده و پس از آن می‌میرد. این گیاه به نام گیاه قرن مشهور است و معملا آن را با این نام می شناسند.

• آیا می دانستید که بامبو ها ها گل می دهند ؟؟ بامبوها هر چند سال یک بار گل می دهند. و زمان گل دهیشان که برسد تمام گل‌های گونه های مشابه، دقیقا در یک لحظه باز می شوند .

• می دانید که بزرگترین مرکز گل در جهان کجاست ؟؟ اینترفلورا بزرگترین و شناخته شده ترین مرکز ارسال گل در جهان است که از طریق شبکه‌ای متشکل از ۵۰۰۰۰ گل فروش در سرتاسر جهان حمایت می شود و حدود ۱۵۰ کشور گل هایشان را از این مرکز تامیین می کنند

ضمانت اصل بودن کالا تضمین بهترین قیمت پرداخت در محل سفارش آسان تحویل اکسپرس پرداخت 100% امن