سبد خرید 0
بلاگ
مقالات
آموزش ها
اخبار

۱۵ اطلاعات شگفت انگیز در مورد گل سرخ

گل رز نه تنها محبوب ترین گل در جهان است، بلکه گلی است که به عنوان بهترین گزینه برای نشان دادن عشق محسوب می شود. آیا می دانستید که گل رز خوراکی است؟؟؟ وآیا می دانستید که این گل می تواند برای مدت بسیار طولانی زندگی کندو یک منبع عالی از ویتامین C است این حقایق را درباره گلهای رز که احتمالا هرگز آن هارا نمی دانید در این مقاله bfc مطالعه کنید و آگاه شوید از آن ها.

۱. بزرگ ترین گل رز در کالیفرنیا توسط یک خانم به نام Nikita K. Rulhoksoffski دستاوری شد . این گل به رنگ صورتی و قطر آن حدودا ۳۳ اینچ است .و هم چنین بزرگترین بوته گل رز سفید جهان در آریزونا واقع شده است که مساحتی که توسط این بوته پوشیده شده است بزرگتر از یک باغ و به اندازه ی حدودا ۹۰۰۰ فوت مربع است.

۲. باور بر ایت است که قدیمی ترین وکهنسال ترین رز جهان حدود۱۰۰۰ سال سن دارد. این گل بر روی دیوار کلیسای جامع هیلدسهایم در آلمان رشد می کند و حضور آن از دسامبر ۸۱۵ به ثبت رسیده است. براساس افسانه های موجود، این بوته گل رز، نماد ثروت وکامیابی و موفقیت شهر هیلدسگهام است. و تا زمانی کهرشد می کند و گل می دهد ، شهر هیلدسگهام سقوط نخواهد کرد. در سال ۱۹۴۵، بمب گذاران متفقین کلیسای جامع را بمب گذاری کرده و خراب کردند ، با این حال این بوته گل رز از بین نرفت و زنده ماند. ریشه های آن در زیر آوار ریخته شده از کلیسا سالم باقی ماند باقی مانده بود و پساز مدت زمان کمی ریشه های آن دوباره قوی شدند ورشد کردند و این بوته باز گل داد.
۳. -گران ترین رز جهان گونه ای است که در سال ۲۰۰۶ توسط مشهور ترین تولید کننده گل رز ” دیوید آستین” تولید شد که به نام ” ژولیت” خوانده و نام گذاری شد. ژولیت الان هم گران ترین رز جهان است و بالاترین ارقام رز را شامل می شود.

۴. اگر همه ی رنگ ها را در نظر بگیریم، از رنگ سیاه گل رز وجود ندارد. چیزی که ممکن است گاهی اوقات به عنوان گل رز سیاه شناخته شود در واقع گل رز قرمز تیره است. مثال خوب برای آن “رز سیاه ترکیه” است، گونه ای است که سیاه می آید به چشم می اید ، اما در واقع دارای یک رنگ قرمز است که مایل به قرمز خیلی تیره است.

۵. قد گل رز میتواند به مقدار زیادی رشد کند. بلند ترین بوته گل رزی که ارتفاع آن ثبت شده است ارتفاعی حدود ۲۳ فوت ( ۷ متر) دارد.

۶. گل رز انواع و گونه های مختلف زیادی دارد . بیش از ۱۰۰ گونه و نژاد رز وجود دارد.

۷. آیا می دانستید که گل رز میوه می دهد ؟ گل رز میتواند میوه دهد و میوه ی آن “Rose Hip” نامیده می شود، که شکل آن مانند توت است. اکثر آن ها قرمز رنگ هستند اما گونه های سیاه و همچنین بنفش تیره ی آن ها هم یافت میشود .

۸. برخی از نژاد های گل رز معروف هستند به اینکه سرشار از ویتامین “C” هستند.و به خاطر همین است که از گل رز مربا ، ژله و مار مالاد درست می کنند. هم چنین این استفاده های دارویی کوچکی نیز دارد، در مکمل های غذایی از آن استفاده می شود و هم چنین می توان با فشرده و پرس کردن آن و رد کردن آن از صافی ماده ای را آماده کرد که با آن می توان شربت گل رز درست کرد.

۹. رومیان باستان از گل رز را در دکوراسیون اتاق استفاده می کردند و هم چنین گاهی اوقات از گل رز برای گردنبند استفاده می کردند. هم چنین رومیان باستان اعتقاد داشتند که وقتی جمله ی ” “under the rose به کار برده می شود به معنای این است که یعنی آن موضوع ، یک راز بسیار سری است .

۱۰. بوته گل رز می تواند برای مدت زمان بسیار طولانی زندگی کند. فسیل های از گل رز کشف شده است که قدمت آن ها به ۳۵ میلیون سال پیش بر می گردد. بوته ی رزی که روی دیوار کلیسای هیلدسیم در آلمان وجود دارد ، عمرش بیش از یک هزاره است.

۱۱. در سال ۲۰۰۲، یک گل رز مینیاتوری به نام “Overnight Scentsation” به فضا فرستاده شد تا به مطالعات تحقیقاتی راجب این که نیروی جاذبه ی کم بر بوی گل رز چه اثری را می گذارد، کمک کند.

۱۲. در ایتالیا بزرگترین باغ گل رز خصوصی در جهان است که دارای بیش از ۷۵۰۰ گونه مختلف گل رز است.

۱۳. آیا می دانستید که جوانه های کوچک ترین گل رز اندازه دانه برنج است.

۱۴. گل رز یکی از سه گلی است که نام آن ها در کتاب مقدس یهودین (فرقان) آمده است.علاوه بر رز گل های دیگری که نام آن ها در این کتاب آمده است نیلوفرها و کاپریور (حنا) است.

۱۵. از زمان باستان، گل رز به عنوان نماد نهایی عشق شناخته شده است. گل رز همچنین با همدردی و دلسوزی یا غم و اندوه همراه است.

ضمانت اصل بودن کالا تضمین بهترین قیمت پرداخت در محل سفارش آسان تحویل اکسپرس پرداخت 100% امن