سبد خرید 0
بلاگ
مقالات
آموزش ها
اخبار

گل های پاییزی

هر گل نشانه ی هر فصلی است و فصل ها را با گل هایی که در آن فصل نمایان میشوند می توان تشخیص داد. پرورش اگل ها در خانه می تواند سبب ایجاد آرامش برای افراد خانه و هم چنین نمایان گر هر فصلی در داخل خانه باشد.
معمولا بیشتر گیاهان با فرا رسیدن فصل سرما به خواب زمستانی می روند و فعالیت‌های حیاتی خود را محدود می‌کنندو همین باعث می شود که گلدان‌ها و باغچه‌ها، دیگر طراوت و زیبایی بهار و تابستان را نداشته باشند . دو گزینه بیشتر برای انتخاب نداریم یا باید منتظر باشیم تا پاییز و زمستان سال تمام شود به پایان برسد یا در باغچه و گلدان‌های خود از یک سری گیاه استفاده کنیم که در فصول سرد سال نیز گل می‌دهند و زیبایی خاصی را به محیط خانه ما می‌بخشند. گل‌هایی که در فصل پاییز و زمستان رشد می کنند و به خواب زمستانی نمی روند در شرایط آب و هوایی سرد سازگاری خوبی از خود نشان می‌دهند و می‌توانند در چنین شرایطی گل دهی کنند. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به جند نوع نوع از گل‌های سازگار با فصل سرما آشنا می‌کنیم . چنین گل‌هایی که با فصل سرد سال سازگاری دارند را می‌توانید در اکثر فروشگاه‌های گل‌های تهیه کنید که bfc یکی از آن فروشگاه است . در مورد روش های نگه داری و مراقبت این گیاهان در این مقاله به شما توضیحات مختصری خواهیم داد.
۱-گل کوکب
شکوفه های این بوته در اواخر تابستان شروع به بازشدن می کند ، اما بهترین زمان آن از اواخر مردا تا اواسط شهریور است . اما باید پیازهای آن در فصل تابستان به طور کامل از آفتاب و آب فراوان استفاده کرده باشند. گل کوکب ، دامنه ی وسیعی از رنگ ها را دارد و استفاده از رنگ های مختلف آن یک مجموعه بی نظیر را فراهم می آورد. این گل ها مجموعه ای از اندازه های مختلف را دارا هستند که شامل کوکب های کوچک مانند کوکب پا کوتاه می شود.این قدر این گل تنوع رنگی دارد که توجه همگان را به خود جلب کرده است. برخی از انواع این گل می تواند حتی تا اندازه ۳۰ سانتی متر هم رشد کند .
۲-گل همیشه بهار
گل همیشه بهار که عمر آن یک ساله است، غنچه های این گل در فصل پاییز و زمستان در روزهایی که هوا خیلی سرد نباشد از ساعت ۹ الی ۱۰ صبح باز می شوند و تا ساعت ۴ الی ۵ بعدازظهر در همین حالت حالت باقی می‌ماند. و سپس بسته می‌شود. گل برگ ها ی این گل به رنگ نارنجی کلاسیک و زرد روشن از هستند طول ساقه‌های این گل تقریبا بین ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر می باشد و عرض گلبرگ‌های آن تقریبا بین ۳۰ الی ۴۰ سانتی متر نیز می‌رسد. این گیاه از آفتاب ضعیف روزهای سرد نهایت استفاده را می‌برد. اگر از آن مراقبت بیشتری کنید و خاک مناسبی را برای آن فذاهم آورید، زمان گل دهی آن افزایش می یابد.

گل داوودی

۳- گل داودی
این گیاه هم بیرونی وهم آپارتمانی است. این گل را می توان در تمام فصول به طور مصنوعی در گلخانه ها پرورش داد. داوودی یکی از مهم ترین گل هاست و نزد همگان محبوب است .
یکی از راه های تکثیر داوودی از طریق ریشه دارکردن قلمه های انتهایی شاخه است . قلمه ها ی ریشه دار را مستقیماً در گلدانهای مناسب کشت می کنند. معولا فصل گل دهی آنها پاییز و اوایل زمستان می باشد.
داوودی تقریبا در همه ی خاکها به شرطی که خوب آماده شده باشند به خوبی رشد می کنند. گیاهان در مقابل چند نوع باکتری خاکزی حساس هستند .بنابراین باید تحت کنترل کامل قرار گیرند تا رشد گیاه کامل شود و اطمینان پیدا کنیم که که قلمه ها ی ریشه دار عاری از باکتری ها هستند.

۴-گل سینرر یا سینره

این گل با رنگ‌های تند، زنده و متنوعی که دارد، می‌تواند زیبایی خاصی به باغچه یتان و یا گلدان‌تان در خانه ببخشد. این گل قادر است تا ارتفاعی بیش از ۶۰ سانتی‌متر رشد کند. گل سینرر دارای در رنگ‌های سفید، صورتی، قرمز، آبی، ارغوانی و بنفش یافت می شود. این گل برای شکوفه کردن نیازمند کمی سایه و آب و خاک غنی است.
۵-گل گلایل سفید
بدون شک یکی از زیبا ترین گل های پاییزی گلایل است. در اواخر تابستان این گل های معطر شروع به قد کشیدن می کنند به خصوص در شهریور ماه این اتفاق آغاز می شود.در سراسر پاییز می توان از این نوع گل لذت برد اما بخاطر داشته باشید که اگر می خواهید این گیاه با ساقه ی سبز و پرگل ببینید ، نباید با سرمای زمستانی بیرون مواجه شود.

۶-گل بنفشه
گل بنفشه انواع مختلفی دارد که انواع وحشی آن نیز درایران موجود است. گیاهی یکساله و مقاوم در برابر سرما است. در نیمه دوم مرداد ماه بذر آن در هوای آزاد و در بستری از یک خاک سبک کاشته می شود. و در ماه مهر و آبان به محل اصلی رشد آن برده می شود و تا اواسط بهار سال آینده دارای گل می باشد و مقاوم است. برگ های آن ها ساده ومتناوب هستند و دارای گوشوارک می باشند . در هر زمانی از سال با استفاده از نور مصنوعی و تنظیم درجه حرارت مناسب می توان بذر بنفشه را کاشت فقط کافی است که درجه حرارت را روی ۲۵ – ۲۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و روزانه به مدت دوازده ساعت چراغ ها را روشن کنید.و هرروز مقداری آب روی خاک آن اسپری کنید.

۷-گل سیکلامن
گل سیکلامن دارای شکوفه‌هایی با رنگ‌های مختلفی چون سفید، صورتی، قرمز بوده و طرح گل‌های آن شبیه به بال پروانه ها است. بهتر است، این گل را درون گلدان پرورش یابد. ولی در باغچه نیز می تواند رشد کتد. این گل نیاز به کمی سایه و آب دارد. به خاطر همین گفته می شود که گلدان برا یآن مکان مناسب تری است زیرا گلدان به شما این امکان را می‌دهد تا آن را از زیر نور مستقیم خورشید در یک سایه قرار دهید.این گل معمولا در رنگ های نقره ای ، با برگ های مرمری و شکوفه های سفید ، در کل زمستان بدون هیچ صدمه ای باقی می مانند و قبل از آمدن بهار و تابستان ، از بین می رود و پیاز آن باقی می ماند.

۸-گل بگونیا
این گل یکی از مشهور ترین و پر زرق و پرق ترین گل هاست که در پاسیو های خانه ها مورد استفاده قرار می گرد. این گل فوق العاده زیبا از تابستان تا اواخر آبان گل می دهد و یکی از گل هایی است که برای پشت پنجره و یا حلق آویز کردن سبد مناسب است .این گیاه به شدت عاشق نور است. انواع معطر گل های بگونیا را می توان نزدیک در ورودی جایی که نور مناسب به آن برسد قرار و هم از زیبایی آن و معطر بودن آن کمال استفاده را کرد .

چیز های مهمی که باید رد باره گلها بدانیم

۹- گل قرنفل

گیاهی است که پییاز آن دو ساله است و با گل های کوچک، مخملی در رنگ های صورتی، سفید، قرمز، بنفش و مخلوط سفید و قرمز که به تعداد زیاد در یک گل آذین چتر مانند با هم جمع می شوند . عمر گل ها ی آن به چند هفته می رسد. در ایران از قدیم در باغها کشت می شد.این گل در برابر سرما بسیار مقاوم است. بذر آن در تیر و مرداد کاشته می شود و نشاها ی آن را در اواخر شهریور و مهرماه به محل اصلی منتقل می کنند . گل قرنفل به یک مکان آفتابی، خاک مرطوب و غنی از مواد آلی که به خوبی زهکشی شده باشد (دارای شن باشد ونه گلدان سوراخ هایی وجود داشته باشد) نیاز دارد. تکثیر آن از طریق تقسیم بوته و تهیه قلمه و کاشت بذر انجتم می شود.

۱۰- گل مینا
فصل شکفتن این گل های خوش آب و رنگ پاییز است ودر ماه مهر و آبان گل می دهند. مینا خیلی زود تکثیر می شود و همه باغچه را به خودش اختصاص می دهد. سریع رشد می کند و حتی بعضی از انواع آن می توانند در فصل زمستان نیز گل دهند.زادگاه اصلی برخی از گونه ها ی این گل آمریکای شمالی است.
گل مینا به خاکهای غنی از مواد غذایی نیاز مند است .به همین خاطر خاک باغچه را باید با کودهای حیوانی تقویت کرد. خاک حتما باید سبک باشد و زهکشی داشته باشد(دارای شن باشد).

 

۱۱-گل مروارید یا مینای چمنی

این گل ساختاری گوشتی دارد. این گل می‌تواند روی چمن‌ها رنگ‌های بسیار زیبایی را به وجود آورد. دارای برگ‌های سبز تیره است که طول آن ها به ۳ الی ۶ سانتی متر می رسد و بوته این گل عرضی حدود ۲۰ سانتی متر دارد .این گل در رنگ های صورتی، جگری، قرمز، سفید یافت می شوند. و ساقه ی آن ها به طول ۳ الی ۱۵ سانتی متر است. این گل به آبیاری معمولی نیاز دارد و در روزهایی که هوا گرم می‌شود باید آن ها را در سایه قرار داد چون که در چنین آب و هوایی سایه را به ماندن زیر نور خورشید ترجیح می‌دهد.

۱۲-گل زمستانی تاج الملوک
این گل زمستانی توسط یک گل سبز رنگ فنجانی محاصره شده که به آلاله شباهت زیادی دارد . برای باغبان هایی که دوست دارند تا در کل زمستان باغچه آن ها همانند بهار پر گل باشد ، توصیه می شود که از این گل استفاده کنند .این گل یک خاک مرطوب و سایه را دوسنت دارد و مناسب ترین مکان برای رشد این گیاه در زیر درختان جنگلی است.

 

۱۳-گل اریکا

دارای برگ‌های کوچک و سوزنی شکلی است که در گل‌های آن ریز فرورفته است و از این طریق قابل شناسایی است. این گیاه کوچک ماندگاری زیادی دارد. حداکثر ارتفاع بوته این گل ۱۵ سانتی متر است، همچنین عرض بوته‌های آن ۱۵ الی ۲۵ سانتی متر می رسد. این گیاه نیاز به خاک اسیدی دارد. ایده آل ترین خاک برا یاین نوع گیاه خاک ماسه‌ای اصلاح شده با مواد آلی که برای رشد این گیاه مفید است ، هست . گل اریکا نیاز به آبیاری دقیق و منظم دارد زیرا این گیاه خشکی خاک را نمی‌تواند تحمل کند. از این رو خاک این گل همیشه باید مرطوب باشد..

۱۴-گل نمسیا (Nemesia)
قد گل نمسیا به ۶۰ سانتی متر می رسد و وسعتی حدود ۳۰ سانتی متر را بوته ی آن در بر می گیرد. برگ‌هایش سبز روشن و ساقه‌های صافی دارد. تمام گونه‌های گل نمسیا به خاک خشک و نور مستقیم خورشید نیاز دارند. بعضی از گونه‌های آن دارای گل‌های بسیار معطری هستند. این گل توانایی آن را دارد که در هوای زمستانی زندگی کند. برای این که گیاهتان عمر بیشتری داشته باشد گل‌های پژمرده ی آن را از بوته اش جدا کنید. در فصل های زمستان و تابستان بذر این گیاه قابل کشت است.

۱۵-گل خربق (Hellebores)

این گل شکوفه‌های زیبایی در فصل زمستان و بهار دارد. گل‌های خربق فنجانی شکل هستند که به سمت روبرو و یا به سمت پایین رشد می‌کنند. گل‌های این گیاه از رنگ سفید و سبز به رنگ‌های صورتی و قرمز و حتی بنفش تیره تبدیل می‌شوند. گل‌های این گیاه به مرور زمان به رنگ سبز تبدیل می‌شوند. این در زیر نور مستقیم آفتاب و یا در سایه و یا در وضعیتی بین سایه و آفتاب قادر به زندگی کردن است . این گل نیاز به آبیاری منظم دارد. برای رشد این ین گیاه باید خاکی حاصل خیز که با مواد آلی اصلاح شده است برا یآن تامین نمود.

ضمانت اصل بودن کالا تضمین بهترین قیمت پرداخت در محل سفارش آسان تحویل اکسپرس پرداخت 100% امن