سبد خرید 0
بلاگ
مقالات
آموزش ها
اخبار

گل ارکیده

همه چیز درباره ارکیده

کلمه ی ارکیده ریشه ی یونانی دارد و اشاره به نرینگی و جنس مذکر دارد . در حقیقت یونانیان بر این باور بودند که ارکیده با ریشه های بزرگی که دارد نماد یک پسر بچه است.
به گواه تاریخ ارکیده با ظاهری شگفت انگیز ، سالهاست که با معانی عشق ، کمال و صبر درآمیخته است .دوران ویکتوریا ارکیده را نماد ثروت و تجمل گرایی می دانستند. رنگ های مختلف ارکیده حامل پیام های متفاوتی است. این گل ها خیره کننده و شگفت آوری هستند که مجموعه ای از آن ها با هم دسته گل های منظم و فوق العاده ای را ایجاد می کنند .
ارکیده ها در علم رده بندی گیاهان، ارکیده ها گروهی منحصر به فرد از گیاهان محسوب می شوند و از لحاظ رویشی به طور گسترده ای با هم متفاوت هستند. این گیاهان از نظر عادت رشد می توانند به ۳ دسته تک پا، هم پا و برخی بالا رونده تقسیم می شوند.
ارکیده ها دارای انواع خیلی گوناگونی هستند که، بیش از ۲۵۰۰۰ گونه دارد ودارای پوشش ۸۸۰ جنس مختلف در سراسر جهان است، گلی حیرت انگیز و فراوان که مشهور ترین گونه ی آن ارکیده فلونابسیس است که به خاطر شکل ظاهری آن که شبیه پروانه است به ارکیده ی پروانه ای نیز مشهور است. ارکیده یک گیاه گلدار چشم نواز و تماشایی است که گلبرگ های آن به صورت هندسی و چند رنگ طراحی شده است.
کوچکترین ارکیده ی جهان به اندازه ۲ میلی متر است و این حاکی از آن است که گل های آن تنها تک سلولی هستند.
ارکیده یک گیاه گرمسیری است که تقریبا در همه جای جهان رشد می کند اما نکته جالب در مورد آن ها این است که قطب جنوب تنها قاره ای است که ارکیده در آنجا یافت نمی شود و این گل نمی تواند درآن جا رشد کند.

گونه های مختلف ارکیده

برخی از گونه های ارکیده
Dendrobium: این گونه دارای گل های با عمر طولانی است. کشور های تایلند،سنگاپور و هاوایی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادر کنندگان این جنس ارکیده هستند.

: vanda این گونه از ارکیده گل های سه رنگ دارد ودر آب و هوای گرم و مرطوب رشد می کند.

Cattleya: این گونه بومی مناطق استوایی است ، دارای رنگ های متنوع مانند سفید، ارغوانی و زرد و برخی دو رنگ هستند. برخی نیز از آن ها می توانند در سال دو بار گل بدهند.

Cymbidium: برخلاف سایر گونه ها که دمای بالاتر نیاز دارند، مناطق خنک و یا منطقه هایی که دمای شبانه آن ها به (°C)10 می رسد و دمای روزانه ی آن ها بین ۲۱-۲۴ درجه سانتی گراد است مناسب برای پرورش آن هاست . و این گل ها برای فصل بهار پرورش داده می شوند .

چیز هایی که باید در باره گل ارکیده بدانید

Phalaenopsis : این گونه گل در تمام طول سال در بازار گل آمریکا یافت می شوند. این گل ها در رنگ های صورتی و دیگر رنگ ها در طول پائیز و بهار رشد می کنند و بیشتر در دسته گل ها استفاده می شوند.

Ascocenda : این جنس ارکیده دو رگه است از نژاد های ( Vandaو Ascocentrum) می باشد و شکل آن ها تقریبا شبیه Vandaمینیاتوری است.

 

ضمانت اصل بودن کالا تضمین بهترین قیمت پرداخت در محل سفارش آسان تحویل اکسپرس پرداخت 100% امن